Λιγκ 2 Σαββάτου: Όλα μαζί με τη Σάλφορντ

Η αγωνιστική στη Λιγκ 2 είναι δύσκολη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει πιθανά στοιχήματα, είτε σε φαβορί είτε σε αουτσάιντερ, ενώ δεν λείπουν και επιλογές στα γκολ.

(17:00) ΚΑΡΛΑΪΛ – ΕΞΕΤΕΡ

Η Καρλάιλ με γκολ στο 97’ κατάφερε να πάρει τον πόντο κόντρα στην Τρανμίρ εκτός έδρας με 2-2, παρότι είχε μείνει πίσω στο σκορ δύο φορές. Η Έξετερ ντούμπλαρε και πάλι τις νίκες  της με το 0-1 κόντρα στη Νιούπορτ εκτός έδρας, σχετικά ισορροπημένο παιχνίδι, ήταν πιο αποτελεσματική και πήρε το σημαντικό τρίποντο που την κρατάει στη δεύτερη θέση. Θέλαμε να στηρίξουμε την Έξετερ, αλλά το διπλό στο 2,00 δεν έχει αξία.

(17:00) ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ – ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ

Η Κόλτσεστερ ντούμπλαρε τις νίκες με ανατροπή κόντρα στη Χάρογκεϊτ, ήταν αρκετά καλή, πίεσε και πήρε το τρίποντο. Βαθιά βαθμολογική ανάσα οι δύο αυτές νίκες, στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη. Η Στίβενεϊτζ έχασε τέταρτο σερί παιχνίδι, αυτήν την στιγμή βρίσκεται προτελευταία, αφού έχασε το εξάποντο από την Όλνταμ με 0-1. Δεν έπαιξε καλά και πάλι, αρκετά ντεφορμέ. Στηρίζουμε τη φορμαρισμένη Κόλτσεστερ, το -0,25 της στο 1,95 έχει αξία.

(17:00) ΚΡΟΟΥΛΙ – ΜΠΑΡΟΟΥ

Η Κρόουλι μετά από δύο σερί εντός έδρας νίκες, έχασε με 2-1 από τη Σάλφορντ εκτός έδρας και συνεχίζει να δείχνει άλλη εικόνα στην έδρα της και άλλη στο δρόμο. Ουσιαστικά αδιάφορη πλέον. Η Μπάροου τριπλασίασε τις ήττες της με το 1-2 από την Πορτ Βέιλ με ανατροπή με το γκολ της ήττας να έρχεται στο 89’. Δέχθηκε αρκετή πίεση και σωστά ηττήθηκε. Στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Καμία δεν είναι καλά, το κίνητρο είναι με τη φιλοξενούμενη, αλλά η Κρόουλι εντός έδρας είναι δυνατή. Δεν έχει καμία αξία το σετ, πάσο.

(17:00) ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ – ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Η Φόρεστ Γκριν τριπλασίασε τις νίκες της με το 1-0 κόντρα στη Μάνσφιλντ, όλες με το ίδιο σκορ. Άκρως οριακά και στις λεπτομέρειες κέρδισε και πάλι. Πρακτικά έχει ανέβει ήδη. Εκτός ο φορ Στίβενς (37 συμ./23 γκολ). Η Χάρτλπουλ έφτασε τα τρία χωρίς νίκη (0-1-2) με το 0-2 από τη Σάλφορντ, δεν έπαιξε καθόλου καλά και πάλι. Αδιάφορη και σχετικά ντεφορμέ. Περιμένουμε ακόμα μία νίκη με χαμηλό σκορ για τη Φόρεστ Γκριν, το 1 & under 3,5 στο 2,15 είναι στα στοιχήματα μας.

(17:00) ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ – ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Η Νορθάμπτον επέστρεψε ξανά στις ήττες με το 1-0 από τη Μάνσφιλντ εκτός έδρας, δεν ήταν καλή και σωστά ηττήθηκε. Στο -3 από την αυτόματη άνοδο. Η Μπράντφορντ είναι και πάλι ντεφορμέ, έχει τρία ματς χωρίς νίκη (0-1-2), έχασε με 2-1 από την Μπρίστολ Ρόβερς στο πιο πρόσφατο. Σχετικά αδιάφορη, δύσκολα να αλλάξει αυτό ως το τέλος. Καμία δεν είναι ιδιαίτερα καλά, οριακό προβάδισμα στον άσο του 2,00, ως εκεί.

(17:00) ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ – ΟΛΝΤΑΜ

Η Πορτ Βέιλ μ’ επαγγελματισμό κέρδισε τη Σάλφορντ με 1-0 εκτός έδρας, δεν εντυπωσίασε μεν, αλλά ήταν καλύτερη συνολικά, έκανε άριστη διαχείριση του ματς και σωστά κέρδισε. Σε φουλ φόρμα, έχει παίξει πάντως πολλά ματς το τελευταίο διάστημα. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Η Όλνταμ ντούμπλαρε τις νίκες της με 1-0 στην έδρα της Στίβενεϊτζ, πήρε σημαντική ανάσα βαθμολογικά μετά τη νίκη σ’ αυτό το εξάποντο. Είχε πάντως και τύχη στο τελευταίο, όπως τόνισε και ο Σέρινταν. 4/5 τελευταίες νίκες για την Πορτ Βέιλ είναι στο γκολ, έχει μικρό ρόστερ για τόσα σερί ματς, η αξία στο +1,25 της Όλνταμ στο 1,72. Περιμένουμε καλή αμυντικά τη φιλοξενούμενη,

(17:00) ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ – ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Η Ροτσντέιλ δεν έπαιξε καλά με τη Σουίντον, έμεινε στο 0-0 σε ματς που δεν άξιζε κάτι παραπάνω. Δέχθηκε ανά διαστήματα μεγάλη πίεση, αλλά στάθηκε τυχερή και κράτησε. Η Γουόλσολ ντούμπλαρε τις ήττες της με το 0-2 από τη Λέιτον, αρκετά κακή εμφάνιση και εύκολα ηττήθηκε. Ήττα με κάτω τα χέρια. Καμία δεν είναι καλά, περιμένουμε αρκετά κλειστό παιχνίδι με χαμηλό τέμπο, στο 1,67 το under 2,5 είναι λογικό.

(17:00) ΣΑΛΦΟΡΝΤ – ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Η Σάλφορντ μετά από το σερί νικών της, έχασε από την ανώτερη Πορτ Βέιλ με 0-1 εντός έδρας. Βρήκε απέναντι της αμυντικό τοίχος, η αντίπαλος της ήταν καλύτερη και διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι. Στο -2 από τα πλέι οφ, πρέπει άμεσα να αντιδράσει από την ήττα αυτή. Η Χάρογκεϊτ έχασε με 1-2 από την Κόλτσεστερ, έδειξε ότι το 0-3 επί της Σκάνθορπ ήταν λόγω της αντιπάλου της και χωρίς να είναι εκείνη ιδιαίτερα βελτιωμένη. Κίνητρο, ανωτερότητα και σταθερότητα μας οδηγούν στον άσο του 1,80.

(17:00) ΣΚΑΝΘΟΡΠ – ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Η Σκάνθορπ το πάλεψε με τη Φόρεστ Γκριν αλλά έχασε με 1-0, πλέον απομένει και ο μαθηματικός της υποβιβασμός. Η Μάνσφιλντ έχασε μετά από τέσσερα με το 1-0 από την πρωτοπόρο Φόρεστ Γκριν. Από νωρίς πίσω στο σκορ σε σχετικά οριακό παιχνίδι, στο 50’ έμεινε με δέκα (φωνάζει για άδικη κόκκινη) και δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Αμφίβολος ο εξτρέμ Οτς (34 συμ./9 γκολ). Πολύ χαμηλό το διπλό στο 1,60, δεν θα μπλέξουμε με τίποτα. No bet.

(17:00) ΣΑΤΟΝ – ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Η Σάτον στον τελικό του Τρόφι ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση και έχασε τελικά στην παράταση με 4-2 για να χάσει τον τίτλο. Θα της στοιχίσει ψυχολογικά ο τρόπος που έχασε. Στο -3 πάντως από τα πλέι οφ, στο χέρι της να κάνει πετυχημένη τη σεζόν της. Η Λέιτον Όριεντ επανήλθε άμεσα στις νίκες με το 2-0 επί της Γουόλσολ, έκανε πλήρης εμφάνιση, αρκετά ανώτερη και δίκαια επικράτησε. Ανεβασμένη συνολικά μετά την αλλαγή προπονητή, θα δυσκολέψει αρκετά τη Σάτον, δίκαιο πάντως το σετ με τον άσο στο 2,20, αφού το κίνητρο είναι μονόπλευρο.

(17:00) ΣΟΥΙΝΤΟΝ – ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Η Σουίντον έμεινε στο 0-0 κόντρα στη Ροτσντέιλ, έπαιξε πολύ καλά, μπορούσε να κερδίσει και θα το άξιζε, αλλά ήταν άστοχη και βρήκε απέναντι της έναν κίπερ σε καλή μέρα. Οριακά εκτός πλέι οφ προς το παρόν, θα το παλέψει ως το τέλος. Η Νιούπορτ δεν σκόραρε για δεύτερο και δεν κέρδισε για τρία (0-1-2). 0-1 έχασε οριακά αλλά δίκαια από την Έξετερ στο πιο πρόσφατο και βγήκε οριακά εκτός επτάδας. Εξάποντο για τα πλέι οφ, αν και υπάρχουν ακόμα πέντε ματς για το τέλος. Δίνουμε οριακό προβάδισμα στη γηπεδούχο, το σετ συμφωνεί μας.

(17:00) ΤΡΑΝΜΙΡ – ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Η Τρανμίρ έφτασε να παίζει μ’ εννιά στο τέλος κόντρα στην Καρλάιλ και το πλήρωσε με την ισοφάριση σε 2-2 στο 96’, αν και συνολικά ήταν καλύτερη και άξιζε το τρίποντο. Φωνάζει για τη διαιτησία, καθώς έχει αρκετά παράπονα. Η Μπρίστολ Ρόβερς, επανήλθε άμεσα στις νίκες με το 2-1 κόντρα στην Μπράντφορντ, ήταν αρκετά καλή και δίκαια κέρδισε. Βρίσκεται στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο, αμφότερες ως στιγμής εντός επτάδας. Κομμένο στη μέση το σετ, δείχνει σωστό στα μάτια μας. Πάσο.