Λιγκ 1 Τρίτης: Δαγκώνει η Μπόλτον

Έχει πάρει φόρα και δεν σταματάει πουθενά η Μπόλτον, καλοπληρώνει το διπλό Draw No Bet στην έδρα της σταθερά μέτριας Μπέρτον.

(21:45) ΓΟΥΙΓΚΑΝ – ΚΡΟΥ

Άκρως πολύτιμη εντός έδρας νίκη με ανατροπή για τη Γουίγκαν, 2-1 την Τσάρλτον. Επιστροφή στις επιτυχίες μετά από τρεις αναμετρήσεις, 2η στη βαθμολογία (18-5-5), +2 απ’ την 3η ΜΚ Ντονς με 4 ματς λιγότερα! Μία ακόμη ήττα με κάτω τα χέρια για την Κρου, άνετο 4-1 απ’ την Άκρινγκτον εκτός έδρας. Πέμπτη σερί ήττα, προτελευταία στη βαθμολογία, -9 απ’ τις θέσεις παραμονής. Θα κερδίσει η Γουίγκαν, οριακά αποδεκτό το 1,66 για το combo 1 & over 1,5, λίγο πιο τολμηρό το 2,05 για 1 & over 2,5.

(21:45) ΛΙΝΚΟΛΝ – ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Κοντά στη νίκη στην υποδοχή της Γουίκομ έφτασε η Λίνκολν, ωστόσο λίγο πριν το φινάλε ισοφαρίστηκε σε 1-1. Κρατιέται στο +5 απ’ τις τελευταίες θέσεις, 9-8-13 μετράει συνολικά. Μόνο για 1 ημίχρονο κοίταξε στα μάτια την Πόρτσμουθ η Ντόνκαστερ, στην επανάληψη δεν άντεξε και δέχτηκε 4 γκολ. Ουραγός της κατηγορίας με ρεκόρ 6-4-22, ήδη στο -9 (με ματς περισσότερο) απ’ τη σωτηρία. Τίμιο το 1,75 του over 2,5, από 4/5 έρχεται η Λίνκολν, τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας έχει η Ντόνκαστερ που οφείλει να επιτεθεί για να ψάξει βαθμούς.

(21:45) ΜΠΑΡΤΟΝ – ΜΠΟΛΤΟΝ

Δεν τα κατάφερε στην υποδοχή της Κέιμπριτζ η Μπέρτον, 2-2 εντός έδρας. Για 3ο χωρίς νίκη (0-1-2), παραμένει πάντως χαλαρή στη μέση της βαθμολογίας (11-7-13 συνολικά). Χωρίς φρένα η Μπόλτον (13-6-12) και στην Οξφόρδη, μεγάλη νίκη με σκορ 2-3 επί της τοπικής Γιουνάιτεντ. Αήττητο σερί για 7 (6-1-0), κάνει την απέλπιδα προσπάθεια για να προλάβει την 6άδα (προς το παρόν στο -8). Ξεκάθαρο σημείο βγάζει η φόρμα της Μπόλτον, με κλειστά μάτια παίζεται το 1,93 του διπλού Draw No Bet.