Eredivisie Σαββάτου: Αξιοποιεί την έδρα της η Γκρόνινγκεν

Είναι ικανή να επιστρέψει στις επιτυχίες κόντρα στην απογοητευτική Βίλεμ.

(17:30) ΧΕΡΑΚΛΕΣ – ΤΣΒΟΛΕ

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χέρακλες με την ήττα με 1-2 από την Άλκμααρ, τουλάχιστον στο γήπεδό της είναι αξιόπιστη (6-3-3), με την Τσβόλε να παραμένει αήττητη μετά τις γιορτές (3-2-0) και να έρχεται από το 1-1 απέναντι στη Γκρόνινγκεν, ματς στο οποίο γλύτωσε την ήττα με τέρμα στις καθυστερήσεις. Ματς λεπτών ισορροπιών το συγκεκριμένο, περιμένουμε να κριθεί στο όριο, επομένως θα προτιμήσουμε να μην εμπλακούμε στοιχηματικά εδώ.

(19:45) ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ – ΒΙΛΕΜ

Ισοπαλία με 1-1 για τη Γκρόνινγκεν στην έδρα της Τσβόλε χάνοντας τους τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις, τουλάχιστον είναι άνετη βαθμολογικά και μοιάζει δύσκολο να κινδυνέψει, αντιθέτως η Βίλεμ έχει μπλέξει για τα καλά και κρατιέται οριακά πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού, μετρώντας 12 ήττες στα 13 πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος (1-0-12). Σε αποσύνθεση η Βίλεμ, αντιθέτως η Γκρόνινγκεν είναι ανεβασμένη τις τελευταίες εβδομάδες, γι αυτό δίνουμε τον πρώτο λόγο στον άσο του 1,90+.

(22:00) ΚΑΜΠΟΥΡ – ΦΟΡΤΟΥΝΑ

Ήττα με ανατροπή για την Καμπούρ στην έδρα της Φέγενορντ (1-3) σε παιχνίδι στο οποίο πλήρωσε την αφέλεια της στην άμυνα συμπληρώνοντας τρεις σερί ήττες με μεγάλα σκορ (3/3 GG & over 3,5), με τη Φορτούνα να μην αγωνίζεται την περασμένη εβδομάδα (αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας το ματς κόντρα στη Σπάρτα) και να δείχνει σε καλή κατάσταση, μιας και προέρχεται από δυο διαδοχικά τρίποντα. Δύσκολο για εκτιμήσεις παιχνίδι το συγκεκριμένο αφού η Καμπούρ είναι παντελώς απρόβλεπτη και η Φορτούνα έρχεται από απραξία δυο εβδομάδων, επομένως μοιάζει προτιμότερο να μην μπλέξουμε εδώ.