Eredivisie Κυριακής: Ικανή για την υπέρβαση η Χέρενφεν

Δοκιμάζεται στην έδρα της Άλκμααρ και μοιάζει ικανή να υπερασπιστεί το υπέρ της σκορ από τον πρώτο αγώνα.

**Αγώνες ρεβάνς για τα πλέι-οφ Ευρώπης, δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

(15:30) ΑΛΚΜΑΑΡ – ΧΕΡΕΝΦΕΝ

Με την πλάτη στον τοίχο η Άλκμααρ έπειτα από την ήττα με 2-3 στο πρώτο παιχνίδι, επιβεβαίωσε το γεγονός ότι δεν βρίσκεται σε καθόλου καλή αγωνιστική κατάσταση, αφού συμπλήρωσε πέντε ματς δίχως νίκη (0-3-2, 4/5 over 3,5, 5/5 GG), αντιθέτως η Χέρενφεν είναι στα πάνω της, μετρώντας μόλις δυο ήττες (η μια από τον Άγιαξ και άλλη από την Άλκμααρ στην κανονική περίοδο με γκολ στις καθυστερήσεις) στους 11 πιο πρόσφατους αγώνες της (5-4-2). Ανώτερη ποιοτικά η Άλκμααρ, αυτό δεν αμφισβητείται, ωστόσο το μομέντουμ δεν την ευνοεί, γι αυτό θα πάμε κόντρα στις αποδόσεις καυτού φαβορί της γηπεδούχου και θα κρατήσουμε το ασιατικό διπλό +1,25 του 1,90+.

(19:00) ΦΙΤΕΣΕ – ΟΥΤΡΕΧΤΗ

Δύσκολο το έργο της Φίτεσε έπειτα από την ήττα με 1-3 στον πρώτο αγώνα, δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και πλέον αναζητά την υπέρβαση προκειμένου να μείνει ζωντανή στο κυνήγι του ευρωπαϊκού εισιτηρίου, αντιθέτως η Ουτρέχτη έβγαλε χαρακτήρα ακριβώς τη στιγμή που έπρεπε και βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση στον τελικό των πλέι-οφ. Δύσκολο για εκτιμήσεις παιχνίδι το συγκεκριμένο και τα σετ είναι καλά διαβασμένα, επομένως δεν θα εμπλακούμε στοιχηματικά εδώ.