Τσάμπιονσιπ Τρίτης: Με σπασμένα τα φρένα η Φόρεστ

Τεράστιας σημασίας ματς στο Μπόρνμουθ, την απευθείας άνοδο θα παίξουν η τοπική ομάδα και 2η της βαθμολογίας με τη φορμαρισμένη Νότιγχαμ των 9 νικών στα 10 τελευταία. Πιο ισορροπημένο θα έπρεπε να ήταν το σετ αποδόσεων, αξίζει το ρίσκο στο ξερό διπλό.

(21:00) ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ – ΝΟΤΙΓΧΑΜ

Δεν υπήρχαν άλλα περιθώρια γκέλας για την Μπόρνμουθ πριν τον τελικό με τη Νότιγχαμ, κάτι που τελικά έφερε το άνετο 0-3 στην έδρα της Μπλάκμπερν. Πολύ απλά τα πράγματα από δω και πέρα, με νίκη επί της Φόρεστ καθαρίζει την μπουγάδα και ανεβαίνει στην Πρέμιερ, με ισοπαλία διατηρεί το πάνω χέρι ενόψει της τελευταία αγωνιστικής (υποδέχεται τη Μίλγουολ), ενώ με ήττα θα χρειαστεί κάτι παραπάνω από ένα θαύμα στο φινάλε. Τρέχει αήττητο 6 αναμετρήσεων (2-4-0). Σιγά μην σταματούσε το τρένο της Νότιγχαμ η αδιάφορη Σουόνσι, το τελικό 5-1 φανερώνει πεντακάθαρα την εικόνα της αναμέτρησης. Θα παίξει τα ρέστα της στην έδρα της Μπόρνμουθ, αν κερδίσει αγκαλιάζει την απευθείας άνοδο (παίζει στην έδρα της αδιάφορης Χαλ στο φινάλε). Έχει κερδίσει τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της (9-0-1). Τεράστιο ματς στο Μπόρνμουθ όπου διακυβεύεται η απευθείας άνοδος. Ίσως λίγο πιο ισορροπημένο θα έπρεπε να είναι το σετ, μιας και η Φόρεστ έρχεται με φόρα, υπό αυτήν τη συνθήκη μπορούμε να ρισκάρουμε στο καλοπληρωμένο διπλό (3,24).