Πρέμιερ Παρασκευής: Δεν είναι όσο σταθερές θέλουν

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην προερχόμενη από τρεις ήττες Νιουκάστλ και τη Γουλβς, που ξανά δε θα έχει δύο από τους καλύτερους παίκτες της, ανοίγει την αυλαία της 31ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

(22:00) ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ – ΓΟΥΛΒΣ

Τρίτη ήττα στη σειρά για τη Νιουκάστλ, ήταν με διαφορά η βαρύτερη, έγινε έρμαιο των ορέξεων της Τότεναμ (5-1). Το πρώτο ημίχρονο δεν προδιέθετε ούτε στο ελάχιστο αυτή την εξέλιξη, μάλιστα προηγήθηκε στο 39’ με τον Σαρ για να ισοφαριστεί λίγα λεπτά αργότερα. Αγνώριστη στην επανάληψη, έμεινε πίσω στο 48’ και στη συνέχεια απλώς κατέρρευσε. Παραμένει πάντως σχετικά άνετη, είναι στο +7 από τη ζώνη. Αμφίβολος ο χαφ Γουίλοκ. Θριαμβεύτρια του ντέρμπι με την Άστον Βίλα αναδείχθηκε η Γουλβς, δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο αρκούσαν για να της χαρίσουν τους τρεις βαθμούς (2-1). 3-0-1 στα τελευταία τέσσερα, βρίσκεται μόλις στο -2 από την 7η θέση. Θα λείψουν ξανά οι κομβικοί Χιμένες, Νέβες. Αναμέτρηση μεταξύ ομάδων που κατά βάση στηρίζονται στην άμυνα, οι οποίες όμως εσχάτως εμφανίζουν κενά σε αυτό το κομμάτι. Οι αποδόσεις ίσως αδικούν ελαφρώς τη Γουλβς αλλά χωρίς Νέβες και Χιμένες δεν τολμάμε να τη στηρίξουμε, θα στραφούμε προς το καλοπληρωμένο GG (2,00).