Πρέμιερ Πέμπτης: Παραπατάει η Γιουνάιτεντ

Μετρώντας τρεις ήττες στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Τσέλσι.

(21:45) ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ – ΤΣΕΛΣΙ

Απογοητευτική ξανά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, το 3-1 από την Άρσεναλ σχεδόν τελείωσε τις πιθανότητες που είχε να προλάβει την τετράδα, είναι πλέον στο -6 έχοντας και παιχνίδι περισσότερο. Θα μπορούσε ίσως κάτι καλύτερο αν ο Φερνάντες ευστοχούσε σε πέναλτι στο 57’ και με το σκορ στο 2-1, σημάδεψε όμως το δοκάρι, τελικά στο 70’ δέχτηκε και το τρίτο τέρμα που έβαλε πρόωρο τέλος στο ματς. Τραυματίες οι Σάντσο, Μαγκουάιρ, σταθερά εκτός ο Φρεντ. Η Τσέλσι ζορίστηκε κόντρα σε μια Γουέστ Χαμ που κατέβηκε με αρκετές αλλαγές, ωστόσο με ένα γκολ του Πούλισικ στο 90’ πήρε το ζητούμενο (1-0). Λίγα λεπτά νωρίτερα είχε χάσει κι αυτή με τη σειρά της πέναλτι, γενικώς πάντως έδειξε να στερείται ιδεών. Πιθανή η επιστροφή των Τζέιμς, Ρούντιγκερ, Κρίστενσεν, παραμένει στα πιτς ο Κόβασιτς. Η Γιουνάιτεντ έχει μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς ώστε να μείνει έστω στην εξάδα, ενδεικτικό της εικόνας της όμως είναι ότι το σετ έχει βγει με το διπλό φαβορί του 2,15. Δεν έχουμε διάθεση να το κοντράρουμε σε κάθε περίπτωση, αν κάτι παίζεται εδώ είναι το over 2,5 στο 1,86, οι γηπεδούχοι δεν ξέρουν να αμυνθούν και η Τσέλσι είναι εσχάτως ασταθής.