Πρέμιερ Δευτέρας: Αδικείται η Λιντς

Από κενό δύο εβδομάδων έρχεται η Λιντς, προηγουμένως βρισκόταν σε πολύ καλή κατάσταση, είναι η ομάδα με το κίνητρο στο ματς που κλείνει την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και το σετ την αδικεί.

(22:00) ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ – ΛΙΝΤΣ

Λίγα πράγματα στο Νιουκάστλ η Κρίσταλ Πάλας, ένα γκολ από το 32’ αποδείχθηκε αρκετό για να την αφήσει χωρίς βαθμούς (1-0) για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική. Είχε προηγηθεί η ήττα στον ημιτελικό του κυπέλλου, το όνειρο έσβησε, πλέον επικεντρώνεται στην εξασφάλιση μιας όσο το δυνατόν καλύτερης θέσης στο πρωτάθλημα. Η Λιντς είχε ρεπό την προηγούμενη εβδομάδα και πλέον μετράει περισσότερες από 14 μέρες χωρίς αγώνα. Βρισκόταν σε εξαιρετική κατάσταση, έχοντας βρει ξανά τις σταθερές της υπό τις οδηγίες του Μαρς, έτρεχε σερί 3-1-0. Δεν έχει ξεμπερδέψει πάντως, πριν τα παιχνίδια της Μπέρνλι και της Έβερτον την Κυριακή ήταν στο +5 από τη ζώνη, θα χρειαστεί μερικά καλά αποτελέσματα ακόμα για να ησυχάσει οριστικά. Τραυματίας ο μέσος Φόρσοου, είναι έτοιμος ωστόσο πλέον ο κανονικά βασικός Φίλιπς. Στα δεξιά το κίνητρο, η Πάλας δεν πρόκειται να χαριστεί αλλά η απόκλιση στο σετ μοιάζει υπερβολική, η Λιντς είναι ξεκούραστη και βρισκόταν σε πολύ καλό φεγγάρι. Παίζεται το Χ2 στο 1,75.