Πορτογαλία Σαββάτου: Κομβικές αναμετρήσεις – Bet Fellas

Κομβικές αναμετρήσεις στο μενού του Σαββάτου, περιπτώσεις όπου οι επιλογές είναι περιορισμένες και μόνο το live ενδεχομένως να δώσει ευκαιρίες για ποντάρισμα.

(17:30) ΦΑΜΑΛΙΚΑΟ – ΤΟΝΤΕΛΑ

Διπλό για τη Φαμαλικάο στην έδρα της Μαρίτιμο με 0-1, προηγήθηκε νωρίς (11’) με το αριθμητικό πλεονέκτημα σε όλη την επανάληψη να τη βοηθάει να διατηρήσει άνετα το προβάδισμα. Για πρώτη φορά φέτος πετυχαίνει δεύτερη σερί νίκη, κρατώντας παράλληλα το το μηδέν στην άμυνα. Αντίθετα η Τοντέλα με πρόβλημα και πάλι στο γκολ, ηττήθηκε με 0-1 εντός από τη Μπράγκα για την τρίτη σερί ήττα η οποία την έφερε εντός ζώνης. Την κατάλληλη στιγμή φορμαρίστηκε η γηπεδούχος, το μομέντουμ είναι μαζί της και αναμένουμε να επιβεβαιώσει τον άσο του 1,70 ο οποίος ωστόσο δε συγκινεί για να ασχοληθούμε.

(20:00) ΜΑΡΙΤΙΜΟ – ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ

Βρέθηκε να κυνηγάει από το ξεκίνημα η Μαρίτιμο στη φιλοξενία της Φαμαλικάο, το διάστημα που έκρινε τα πάντα ωστόσο ήταν οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με την ίδια να αστοχεί σε πέναλτι στο 45+1’ και στο 45+5’ να μένει με παίκτη λιγότερο δίχως να βρει αντίδραση στην επανάληψη και το τελικό 0-1 να την επαναφέρει στις ήττες. Άνετη επικράτηση για τη Σπόρτινγκ με 3-0 της Εστορίλ εντός, αναγκασμένη έως το φινάλε να νικάει περιμένοντας παράλληλα γκέλα της Πόρτο αν θέλει να διατηρήσει τα σκήπτρα, έχει σαφές προβάδισμα για τη δεύτερη θέση με το +6 από τη Μπενφίκα. Δεν είναι στα καλύτερα της η Μαρίτιμο, 0-2-1 εντός το πρόσφατο σερί, ανώτερο σύνολο η Σπόρτινγκ αλλά το χαμηλό για τα γούστα μας διπλό (1,50) δε θα μας απασχολήσει.

(22:30) ΑΡΟΥΚΑ – ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ

Με τους χειρότερους οιωνούς ταξίδεψε στην έδρα της Γκιμαράες η Αρούκα, δίχως γκολ στα τρία τελευταία και με μόλις μία νίκη στα τελευταία δέκα (1-2-7), συνεπώς η νίκη της με 1-3 αποτέλεσε τη μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής. Πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 0-1 ηττήθηκε η Μορεϊρένσε από την Πόρτο εντός, δέχθηκε πολλές φάσεις να πάρει μεγαλύτερη έκταση η ήττα, μόνο από την ουραγό Μπελενένσες κατάφερε να πάρει βαθμούς στα τελευταία πέντε όπου τρέχει ρεκόρ 1-0-4. Στο -2 πλέον από τη σωτηρία, πηγαίνει με την πλάτη στον τοίχο σε ένα εξάποντο παραμονής και δίχως το τεχνικό Σα Πίντο στον πάγκο αφού είναι τιμωρημένος. Μάχη στην ουρά της βαθμολογίας, κλειστό παιχνίδι αναμένουμε, στο 1,60 κυκλοφορούν τα λίγα γκολ (under 2,5).