Λιγκ 2 Τρίτης: Σκοράρουν Έξετερ και Σουίντον

Δύο ματς εξ αναβολής για τη Λιγκ 2, στις επιλογές μας τα γκολ στο Έξετερ – Σουίντον, διαβασμένο το σετ στο άλλο ματς της ημέρας.

(21:45) ΚΡΟΟΥΛΙ – ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Η Κρόουλι έμεινε στο 0-0 με την Σκάνθορπ, δεύτερη σερί ισοπαλία, δεν έπαιξε καλά, δημιούργησε λίγες φάσεις και δεν κέρδισε. Άνετη από τη μία, αλλά δύσκολα να φτάσει στα πλέι οφ. Λείπουν αρκετοί καλοί παίχτες, αμφίβολος ο Νίκολς (φορ, 27 συμ./8 γκολ). Η Μπρίστολ Ρόβερς έχασε μετά από καιρό με το 1-0 από τη Νιούπορτ εκτός έδρας. Δεν ήταν κακή μεν, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να πάρει τον πόντο, τον οποίο θα άξιζε. Έβγαλε κούραση. Θέλαμε να στηρίξουμε την Μπρίστολ Ρόβερς, αλλά σε μοιρασμένο σετ δεν υπάρχει περιθώριο, καμία αξία.

(21:45) ΕΞΕΤΕΡ – ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Η Έξετερ μετά από πέντε (4-1-0) έχασε με 2-1 από τη Μάνσφιλντ εκτός έδρας. Σταθερά κατώτερη στο παιχνίδι, στο 95’ μείωσε στο σκορ, δεν μπορούσε να πάρει κάτι παραπάνω. Ο καλός επιθετικός Μπράουν (29 συμ./5 γκολ) είναι αμφίβολος. Η Σουίντον επέστρεψε άμεσα στις νίκες με το 2-1 επί της Μπράντφορντ εκτός έδρας, ήταν αρκετά καλύτερη και πάλι και σωστά επικράτησε με ανατροπή. Λείπουν κάποιοι ρολίστες. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο στο παιχνίδι, θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο στο 1,75, από κοντά και το over 2,25 στο 1,74.