Λιγκ 2 Σαββάτου: Στήριξη στον Σέρινταν στο εξάποντο

Γεμάτη στοιχήματα κυρίως σε αουτσάιντερ η αγωνιστική που έχουμε μπροστά μας για τη Λιγκ 2, ξεχωρίζει το εξάποντο παραμονής ανάμεσα σε Στίβενεϊτζ και Όλνταμ, θα στηρίξουμε τον Σέρινταν και την ομάδα του αφού το σετ τους αδικεί ξεκάθαρα.

(17:00) ΓΟΥΟΛΣΟΛ – ΛΕΪΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Η Γουόλσολ παρότι προηγήθηκε κόντρα στη Σάλφορντ, τελικά ηττήθηκε με 1-2 αφού δεν έπαιξε καλά και πάλι. Η Λέιτον Όριεντ μετά από τρεις σερί νίκες, έκανε την πρώτη της κακή εμφάνιση με τον Γουέλενς στον πάγκο και έχασε με 2-0 από την Όλνταμ. Αρκετά προβληματική εμφάνιση και πισωγύρισμα, βέβαια δεν ηττήθηκε τόσο καθαρά όσο δείχνει το σκορ. Ο κομβικός μέσος Άρτσιμπολντ (32 συμ./5 γκολ). Οριακό φαβορί η γηπεδούχος, μας βρίσκει αντίθετους το σετ, πάσο ή κόντρα (+0,25/1,80), περιμένουμε πάντως να έχει γκολ, το over 2 στο 1,95 κρίνεται υπερβολικό.

(17:00) ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ – ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ

Η Μάνσφιλντ παρότι μπήκε φοβερά στο παιχνίδι με τη Χάρτλπουλ εκτός έδρας και προηγήθηκε ως το 25’ με 0-2, δεν κατάφερε να κερδίσει αφού από το 40’ έως το 45’ έφυγε από το γήπεδο και ισοφαρίστηκε. Δεν ήταν ιδιαίτερα καλή στην επανάληψη και παρότι είχε τον έλεγχο δεν μπόρεσε να κερδίσει. Η Νορθάμπτον επέστρεψε άμεσα στις νίκες με το 2-0 επί της Χάρτλπουλ, ανώτερη συνολικά και απόλυτα δίκαια επικράτησε. Αμφότερες σε καλή φάση, κακό ζευγάρωμα για στοίχημα. Πάσο.

(17:00) ΜΠΑΡΟΟΥ – ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ

Η Μπάροου παρότι άλλαξε προπονητή δεν είδε αλλαγή στα αποτελέσματα της, 0-2 από τη Λέιτον, ούτε και στην αρκετά μέτρια εικόνα της. Η Πορτ Βέιλ έφτασε τις τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε, 2-0 τη Σάτον άνετα, δείχνοντας ότι είναι σε φουλ φόρμα. Μπήκε δυνατά και καθάρισε από νωρίς, είχε τον απόλυτο έλεγχο στη συνέχεια. Η ανοδική φάση της Πορτ Βέιλ μας οδηγεί στο -0,25 της στο 1,85.

(17:00) ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ – ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Η Μπρίστολ Ρόβερς μετά από τέσσερις σερί νίκες, έχασε με 1-0 από την Καρλάιλ εκτός έδρας. Δεν έπαιξε καλά μετά από καιρό και το πλήρωσε, ζήτημα να αντιδράσει άμεσα και να μείνει στις θέσεις των πλέι οφ. Η Μπράντφορντ δεν ήταν κακή με τη Νιούπορτ, αλλά έμεινε στο 0-0, στο τέλος ήταν η ομάδα που έψαξε για το τρίποντο, αλλά ήταν ελαφρώς άστοχη και δεν μπόρεσε να κερδίσει. Στο 2,00 ο άσος είναι οριακά αποδεκτός, ως εκεί.

(17:00) ΝΙΟΥΠΟΡΤ – ΕΞΕΤΕΡ

Η Νιούπορτ δεν έπαιξε καθόλου καλά με την Μπράντφορντ, πήρε όμως τον πόντο με 0-0, στο τέλος δέχθηκε πίεση αλλά δεν το πλήρωσε. Η Έξετερ κέρδισε με 2-1 την Στίβενεϊτζ, ήταν οριακά καλύτερη και σωστά κέρδισε. 4-2-0 στα τελευταία έξι, όντας σε φόρμα, σε αντίθεση με την αντίπαλο της. Περιμένουμε από τη φορμαρισμένη Έξετερ να μην χάσει, αξία στο +0,25 της στο 1,75.

(17:00) ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ – ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Η Ροτσντέιλ μετά από τρεις σερί ήττες, έβγαλε αντίδραση κόντρα στην Καρλάιλ και κέρδισε με 2-0. Έπαιξε καλά μετά από καιρό, χωρίς να εντυπωσιάσει πάντως, διαχειρίστηκε σωστά το ματς. Η Σουίντον έπειτα από δύο σερί νικηφόρα παιχνίδια, έχασε με 3-1 από την Κρόουλι εκτός έδρας. Δεν είχε παίξει καλά, το ρεπό το προηγούμενο Σάββατο της έδωσε ανάσες. Λείπει ο φορ ΜακΚέρντι (31 συμ./16 γκολ), κομβική απουσία. Περίεργο ματς, σωστό μοιάζει το μοιρασμένο σετ.

(17:00) ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ – ΟΛΝΤΑΜ

Η Στίβενεϊτζ έφτασε τις τρεις σερί ήττες, αυτή τη φορά από την ανώτερη Έξετερ με 2-1, όντας συνολικά ελαφρώς κατώτερη. Γενικά δεν είναι σε καλή φάση. Η Όλνταμ μετά από σερί ηττών και γενικά κακή εικόνα, επανήλθε στις νίκες με το 2-0 επί της φορμαρισμένης Λέιτον. Ήταν αρκετά καλή, διαχειρίστηκε σωστά το ματς, έβγαλε πάθος και δύναμη, πράγματα που ζητά συνέχεια ο Σέρινταν. Ισόβαθμες στην προτελευταία θέση, κομβικό εξάποντο παραμονής. Σε τόσο κρίσιμο ματς με την Όλνταμ να έρχεται με ψυχολογία από νίκη και τον Σέρινταν στον πάγκο της να έχει πορώσει την ομάδα για το ματς αυτό, το +0,75 της Όλνταμ στο 1,75 έχει ξεκάθαρη αξία, διαφωνούμε με το μεγάλο άνοιγμα στο σετ.

(17:00) ΤΡΑΝΜΙΡ – ΚΑΡΛΑΪΛ

Η Τρανμίρ μετά από τρία έχασε ξανά, αυτή τη φορά με 1-0 από την Κόλτσεστερ εκτός έδρας, αρκετά μέτρια εμφάνιση και σωστά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Στο τέλος ήρθε το γκολ της ήττας. Η Καρλάιλ σταμάτησε το ανέβασμα της στην έδρα της Ροτσντέιλ, έχασε δίκαια με 2-0, δεν έπαιξε καλά μετά από καιρό. Καμία δεν πατάει ιδιαίτερα καλά το τελευταίο διάστημα, φαβορί μεν η Τρανμίρ, αλλά όχι στο 1,85. Πάσο.

(17:00) ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ – ΣΚΑΝΘΟΡΠ

Η Φόρεστ Γκριν μετά επτά ματς χωρίς νίκη, κέρδισε με 1-0 την Κόλτσεστερ εκτός έδρας, ήταν αρκετά καλή και βελτιωμένη από τα προηγούμενα της παιχνίδια. Παραμένει στην κορυφή. Η Σκάνθορπ μετά την πεντάρα από τη Σάλφορντ, έχασε καθαρά με 0-3 από τη Χάρογκεϊτ, αρκετά κακή και πάλι. Ουραγός και λογικά το παράτησε, όπως ήταν λογικό. Περιμένουμε εύκολη νίκη από τη Φόρεστ Γκριν, βέβαια ο άσος στο 1,25 δεν έχει νόημα. Πάσο.

(17:00) ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ – ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Η Χάρογκεϊτ μετά από καιρό επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις στο 3-0 επί της Σκάνθορπ, βέβαια βρήκε και τα έκανε, εκμεταλλεύτηκε την αρκετά κακή εικόνα της αντιπάλου. Η Κόλτσεστερ μετά από δύο σερί ήττες, κέρδισε με 1-0 την Τρανμίρ, έδειξε βελτιωμένη εικόνα ξανά, αλλά είχε και τύχη με το γκολ στο τέλος. Δεν μας πείθει η νίκη της Χάρογκεϊτ κόντρα στην Σκάνθορπ, η εικόνα της στα προηγούμενα ήταν αρκετά κακή. Πάσο ή κόντρα (Χ2/1,70), θα πάμε με το δεύτερο.

(17:00) ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ – ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Η Χάρτλπουλ έμεινε πίσω στο σκορ από τη Μάνσφιλντ με 0-2 στο 25’, όμως εκμεταλλεύτηκε ότι η αντίπαλος της στο τέλος του ημίχρονου χαλάρωσε και ισοφάρισε. Σε δεύτερο ρόλο στην επανάληψη, αλλά κράτησε. Η Σάλφορντ τριπλασίασε τις νίκες της με το 2-1 επί της Κρόουλι, στο τέλος μείωσε η αντίπαλος της και την άγχωσε, αλλά τελικά κράτησε το σημαντικό τρίποντο. Οριακό φαβορί η Σάλφορντ, σωστά διαβασμένο το σετ.