Κύπελλο Ισπανίας Τετάρτης: Το θέλουν περισσότερο

Μπλεγμένες στη μάχη της παραμονής είναι Μαγιόρκα και Κάντιθ, Ράγιο και Βαλένθια είναι πιο άνετες, παίζουν εντός έδρας κι έχουν την ευκαιρία να βρεθούν στα ημιτελικά του κυπέλλου.

(21:00) ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ – ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Προημιτελικός του κυπέλλου Ισπανίας, παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας. Την πρώτη εντός έδρας ήττα της στη σεζόν υπέστη η Βαγιεκάνο, ήταν καλή με αντίπαλο την Μπιλμπάο όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της κι έχασε με 0-1. Λείπει με την Κολομβία ο φορ Φαλκάο. Η Μαγιόρκα έρχεται από την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, 3-0 από τη Βιγιαρεάλ σε παιχνίδι που πάλεψε περισσότερο από όσο δείχνει το τελικό σκορ αλλά στην τελική δεν άξιζε να πάρει κάτι. Ως μεγάλη ευκαιρία να βρεθούν στα ημιτελικά βλέπουν τη μεταξύ τους αναμέτρηση οι δύο ομάδες, η Ράγιο πατάει καλύτερα το τελευταίο διάστημα και είναι πολύ ισχυρή στο γήπεδο της. Θα της δώσουμε τον πρώτο λόγο, στο 1,88 κυκλοφορεί ο άσος.

(22:00) ΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΚΑΝΤΙΘ

Προημιτελικός του κυπέλλου Ισπανίας, παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας. Να απορεί πώς έφυγε από τη Μαδρίτη με άδεια χέρια έμεινε η Βαλένθια, προηγήθηκε της Ατλέτικο με 0-2 στο ημίχρονο και ως το 90’ ήταν μπροστά στο σκορ, όμως δύο γκολ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 3-2, αφήνοντας άκαρπες τις προσπάθειες της. Πήρε δανεικό τον εξτρέμ Χιλ από την Τότεναμ. Πολύ σπουδαία νίκη πανηγύρισε από την πλευρά της η Κάντιθ, πέρασε με 0-2 από την έδρα της Λεβάντε στο κομβικό εξάποντο και αναπτέρωσε τις ελπίδες της, πλέον απέχει δύο βαθμούς από την παραμονή. Παραμένει πάντως σε δύσκολη θέση, η Βαλένθια αντίθετα είναι άνετη και θέλει τη διάκριση στο κύπελλο. Πιθανός άσος του 1,60, η απόδοση ανεβαίνει στο 1,90 αν συνδυαστεί με το over 1,5.